Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Fundacja
Aktualności
Promocja Talentów
Festiwale
Muzyczne Forum Młodych
Kronika
Galeria
Sponsorzy
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

10 listopada 2009

10 listopada 2009r. w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, odbył  się kolejny koncert z cyklu Gdańska Sztuka Interpretacji Akordeonowej. Wystąpił podopieczny Fundacji Paweł Zagańczyk.

15 grudnia 2008

15 grudnia 2008 w Sali Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku publiczność miała okazję wysłuchać prawykonań kompozycji Krzysztofa Olczaka, Marka Czerniewicza, Wiesława Cienciały, Mikołaja Majkusiaka i Krzesimira Dębskiego w interpretacji akordeonisty Pawła Zagańczyka oraz towarzyszących mu muzyków. Był to niecodzienny spektakl, w którym główną rolę zagrał akordeon. O muzyce słuchaczom opowiedziała  aktorka Teatru Wybrzeże: Marzena Nieczuja Urbańska.

Koncert "Gdańska Sztuka Wykonawstwa i Interpretacji Muzyki Akordeonowej XX i XXI wieku" był projektem zainicjowanym przez akordeonistęPawła Zagańczyka. To wszechstronny muzyk, którego zainteresowania i poszukiwania twórcze skupione są głównie na muzyce współczesnej. Towarzyszyli mu : Joachim Łuczak - skrzypce oraz Hevelius Brass - kwintet dęty blaszany

27-28 lipca 2008

W 258 rocznicę śmierci Jana Sebastiana Bacha 27 lipca i 28 lipca 2008r. w Sali Balowej Zamku królewskiego w Warszawie odbyło się wydarzenie na miarę dziesięcioleci - pierwszy raz w Polsce usłyszeć  można było komplecie jego wszystkie solowe sonaty i partity na skrzypce. Propozycje ich wykonania przyjął jeden z najlepszych barokowych skrzypków świata John Holloway.

JOHN HOLLOWAY

Czterokrotny laureat nagrody "Grammy", a także "Gramophone Award" i "Critic Choice" American Record Guide. Wieloletni koncertmistrz London Classical Players Rogera Norringtona i Taverner Players Andrew Parrotta. Twórca i dyrektor L'Ecole d'Orphee- zespołu, z którym zrealizował pierwsze w historii kompletne nagranie instrumentalnej muzyki Haendla na instrumentach z epoki.
Profesor pięciu uniwersytetów: Guildhall School of Music and Drama w Londynie, Hochschule für Music w Dreźnie, Schola Cantorum Basiliensis w Szwajcarii, Music Institute w Bloomington, oraz Uniwersytetu w Berkeley, USA. 
Jako koncertmistrz zespołów Parrotta i Norringtona dokonał ogromnej liczby nagrań zespołowych. Współpracował jako solista i kameralista z Emmą Kirkby, Stanleyem Ritchie, Andrew Manze, Davitt'em Moroney, Urlikiem Mortensen, Marion Verbruggen czy Jaapem ter Linden. Koncertuje na całym świecie, m.in. jako solista Academy of Ancient Music. Od 2000 roku pełni funkcje Dyrektora Muzycznego Barokowej Orkiestry Indianapolis, a od roku 2005 także New Trinity Baroque w Atlancie, USA.
Jest jednym z pięciu skrzypków w historii światowej fonografii, którzy zarejestrowali komplet sonat i partit na skrzypce solo J.S.Bacha na barokowym instrumencie. Gra na unikatowych, oryginalnych barokowych skrzypcach Ferdinanda Gagliano z 1760 roku.
Jest niekwestionowanym światowym autorytetem w interpretacji muzyki epoki Baroku.

W programie cyklu 2 koncertów można było usłyszeć:
Sonatę I, Partitę I, Sonatę III - 27lipca 2008r
Partitę III, Sonatę II, Partitę II - 28 lipca 2008r.

 

Koncerty odbywały się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP
Pani Marii Kaczyńskiej.

10 grudnia 2007

W Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbył się finał IV edycji Muzycznego Forum Młodych. Rozstrzygnięty został Plebiscyt Publiczności na najlepszego wykonawcę tej edycji. Ex aequo tytuł ten przypadł Katarzynie Kadłubowskiej - marimba, , Pawłowi Zagańczykowi -akordeon oraz kwartetowi Los Perros del Tango. Laureaci wyróżnieni zostali dyplomami i ufundowaną przez Marszałka Woj. Pomorskiego nagrodą pieniężną. Pan Jerzy Kucharski został po raz trzeci najwierniejszym słuchaczem MFM; otrzymał on nagrodę w postaci bonów towarowych do sklepów EMPiKu. Na koncercie wystąpił finalista III edycji Caluroso Piano Trio a także laureaci IV edycji Paweł Zagańczyk oraz kwartet Los Perros Del Tango.

22 września 2007

22 września 2007 odbył się festiwal FAKTORIA rekonstrukcje & interpretacje, zorganizowany w Bałtyckim Międzynarodowym Parku Kulturowym w Pruszczu Gdańskim przez Pomorską Radę Sztuki; FBB Musica Mundi była oficjalnym partnerem organizatora

29 maja 2007

W Ambasadzie RP w Londynie odbył się koncert zwycięzcy Plebiscytu Publiczności I-ej edycji Muzycznego Forum Młodych - Grzegorza Piotra Kołodzieja ( baryton ), któremu akompaniowała Olga Nechyporenko.

29 kwietnia 2007

W Sali Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku przy ul. Korzennej o godz.18.00, odbył się koncert MUZYKA WŁOSKIEGO BAROKU, w wykonaniuMarka Caudle'a - mistrza wiolonczeli barokowej i violone. Na drugiej wiolonczeli barokowej towarzyszyła mu Anna Lisiewicz, dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im. Pendereckiego, laureatka Pomorskiej Nagrody Artystycznej za Debiut Roku 2000, a obecnie uczennica Marka Caudle'a. Na arcylutni basso continuo realizowała jedna z najlepszych polskich lutnistek - Milena Dobroć z Krakowa.

11 grudnia 2006

W sali Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku odbył się koncert finałowy MFM, w którym wystąpił laureat II-ej edycji MFM Gdańsk 2005, zespół Hevelius Brass. Ogłoszeno wyniki Plebiscytu Publiczności na najlepszego artystę MFM Gdańsk 2006. Ex aequo zostały nagrodzone dwa gdańskie zespoły, a mianowicie TRIO MDM w składzie: Magdalena Stefanowicz (flet), Dominik Jastrzębski (klarnet), Mateusz Lis (fagot) oraz CALUROSO PIANO TRIO w składzie: Dorota Roszkowska (skrzypce), Martyna Głogowska (wiolonczela) i Maciej Gański (fortepian). Laureaci otrzymali nagrodę pieniężną. Najwierniejszym słuchaczem cyklu okazał się p.Jerzy Kucharski, który otrzymał bony towarowe do EMPiK-u.

13 listopada 2006

W listopadzie usłyszeliśmy Paulinę Martini - sopran; absolwentkę gdańskiej Akademii Muzycznej, słuchaczkę Szkoły Mistrzów przy Teatrze Wielkim w Warszawie, aktualnie solistkę Akademii Młodych Śpiewaków przy Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu, której akompaniował wybitny rosyjski pianista Anatoli Kuznetsov, a także Karola Kozłowskiego - tenora; studenta piątego roku wydziału wokalno-aktorskiego gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie Stanisława Kotlińskiego, laureata II nagrody na X Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Hariclea Darclee" w Rumunii, któremu akompaniował młodszy brat Michał Kozłowski.

30 października 2006

W kolejnym koncercie MFM wystąpili akordeonista Eneasz Kubit, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów , w tym I - szej nagrody w kategorii solistów na IV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Popradzie na Słowacji, oraz zespół powstały w roku 2004 w Gdańskiej Akademii Muzycznej o nazwie Caluroso Piano Trio w składzie: Dorota Roszkowska (skrzypce), Martyna Głogowska (wiolonczela) i Maciej Gański (fortepian), laureat nagrody specjalnej Haffner- Wettstein na IV Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa (kwiecień 2006r.) w Gdańsku oraz II nagrody na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Michała Kleofasa Ogińskiego ( czerwiec 2006r.) w Smorgonii ( Białoruś ).

16 października 2006

W pierwszym po wakacyjnej przerwie koncercie z cyklu Muzyczne Forum Młodych; wystąpili wybitnie utalentowani młodzi muzycy, laureaci wielu konkursów międzynarodowych - gitarzysta Roch Modrzejewski oraz Lutosławski Duo Piano w składzie: Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik.

21 lipca 2006

Wszyscy odbudowujemy kościół św.Katarzyny!

W specjalnym koncercie WIELKA MUZYKA U ŚW. JANA wystąpił pianista PAWEŁ KOWALSKI oraz kwartet PRIMA VISTA . Patronat honorowy nad koncertem objął Prezydent Miasta Paweł Adamowicz. Gospodarzem koncertu był Jerzy Kiszkis. Całkowity dochód z koncertu zasilił konto Społecznego Komitetu Odbudowy Kościoła św. Katarzyny w Gdańsku